Будем нести просвещение в массы
РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО АПТЕЧЦІ
Перед тим як писати про склад аптечки слід зазначити, що якщо ви не вмієте надавати першу допомогу, то НАВЧИТЬСЯ це робити. Бо життя рятує не аптечка, життя рятує той, хто надає першу допомогу. А аптечка це всього лише інструмент для рятування.
Але - якісна аптечка, це якісний інструмент. А не якісна… не треба купувати щось не якісне.
Перше правило надання першої допомоги - НЕ НАШКОДЬ. І знову таки - тренуйтесь та вчиться. Це навіть цікаво, корисно і навіть весело (на практиці веселощів буде менше, але емоцій більше

.
Правило друге: якщо ви не вмієте працювати тим, що у вашій аптечці, то воно там зайве. Тому не намагайтесь впихнути туди скальпель, апарат штучного дихання (в українському варіанті - амбушка з лапкою) або щось ще. Аптечка це як рюкзак у поході - тільки основне, оптимально укомплектоване та зручне. Доречі, цехол аптечки також відіграє важливу роль, він повинен бути зручний та з кріпленнями того, що в всередені, так воно не перетворюється на незрозумілу кашу.
І ще один момент - Мотохелп нічого не продає та відсотків не отримує. Якщо ми пишемо назви виробників, то відштовхуємось від нашого досвіду по експлуатації, не сприймайте як рекламу.
Рекомендуємо наступний склад аптечки:

Турнікет. Краще навіть 2. Так як ми говоримо про аптечки здорової людини, то джгути Есмарха вже час списувати в історію. Турнікет дорожче, але ця річ рятує життя. Можемо порекомендувати СІЧ (український виробник, співвідношення ціни-якості нам подобається) або оригінал САТ. Якщо у вас в авто лежить аптечка з АЗС або будівельного маркету, то подивіться що в середині. Зазвичай там треш та немає інструмента, що здатен ефективно зупинити кровотечу. Просто укомплектуйте нормальну аптечку, це не складно.

Рукавички медичні оглядові. Мінімум 3 пари. ВАШОГО РОЗМІРУ. Майте на увазі, що якщо аптечка зберігається в авто, де на сонечку висока температура, то вони з часом можуть зліпатися, тому треба іноді міняти.

Бинти - тут трохи подискутуємо. Перев’язки багато не буває, тому в першу чергу виходьте з об’єму та розмірів аптечки. Дуже рекомендуємо 1-2 аутоадгезійні бинти (аск гугл), та бинти на кшталт “білосніжка” - їх хоча би 3-4 шт. Еластичний бинт - якщо вже є аутоадгезійні або звичайні, то не обов’язково, але одну штуку закинути варто, вай нот. Всі бинти краще брати широкі - більша площа.

Бандаж - хоча би 1 , краще 2. Це дуже зручно та ефективно при масивній кровотечі. Зараз СІЧ продає офіційні ізраїльські бандажі по нормальним цінам.

Гідрогелеві серветки - 3 шт. - дуже зручна штука для накладання на опіки. Це серветки у спеціальному гелі. Але цей гель має протизапальну та антибактеріальну дію, тому можна використовувати і на поранення типу “асфальтної хвороби” при падінні з мотоциклу, мопеду або велосипеду. Ми закуповуємо “опікун” - по ціні-якості дуже непогано.

Стерильні серветки - не обов’язкова, але зручна штука. В принципі їх можна при накладанні пов’язки зробити самому просто відрізавши шматок бинта. Це вже не для критичних поранень.

Маркер - 1 шт - писати час накладання турникета треба не на записці, а на лобі постраждалого. Крім того на маркер можна намотати пункт 8.

Армована стрічка, метра півтора - аналог пластиру, але ширше. В прямому сенсі. Його можна використовувати для фіксації деяких типів пов’язок, для фіксації предмета, що сторчить у постраждалому, робити оклюзійні пов’язки, ремонтувати взуття, мотоцикл… короче, як говорив Скала в одному фільмі “якщо ви щось не відремонтували стрічкою… то ви взяли мало стрічки”.

Плівка-клапан для СЛР - 1 шт - прослідкуйте щоб сам клапан був впаяний в плівку та був робочий (в один бік повітря не повинно виходити), а не тот треш, котрий зазвичай кладуть у “аптечки”.

Ножиці - 1 шт - дуже потрібний інструмент. Але ножиці повинні бути саме медичні, з пластиковою ручкою і зубцями. Китай коштує гривень 140, ріже нормально (хоча звичайно оригінальні довше живуть).

Хлоргексидин - 1 флакон - не обов’язково, але для промивки не глибоких поранень можна використовувати. + можна мити руки та інструмент після надання допомоги.

Термоковдра - 2-3 штуки - дуже практична річ. Бо температура нашого постраждалого це важливо.
А як цим всім користуватися - проходьте тренінги. Бо це рятує людське життя.
“Той, хто врятує одне життя, врятує цілий світ…”.
Допомогти Мотохелпу на медикаменти для тяжких постраждалих можна за реквізитами:
ПАТ КБ ПриватБанк, Столична філія
МФО 380269
ЕДРПОУ/ДРФО 39127681
IBAN: UA153052990000026002016812294
Призначення платежу: Благодійний внесок на виконання статутної діяльності.
Ми заздалегідь вдячні за будь-яку допомогу!
097 900 99 90 – гаряча лінія Мотохелп
Оригинал тут